Je dobré říkat si o pomoc.

O mně

Mgr. Milena Řehořová, PhD.certifikovaný osobní kouč AKOR v Boskovicích a okolí

Boskovicích a okolí Vám v tuto chvíli mohu vedle naslouchání a vedení nabídnout i mnohé koučovací techniky založené zejména na neurolingvistickém programování (NLP). Jsou velmi efektivní a mohou přinést nečekaně rychlé výsledky a posuny na Vaší životní cestě.

Pokud Vás zajímají konkrétní metody, jedná se o techniky NLP (neurolongvistické programování), mezi které patří Visual squash, Map across, New code – změnový formát Landscape, NLP hypnóza, DTI techniky modelace, aj. Jedná se o vizualizační techniky sloužící k posunu limitů, modelaci vlastností a emocí, podpoře sebevědomí a kreativity, k obcházení bariér, eliminaci stresu, atd. Tyto techniky Vám mohou pomoci v rozhodování, v překonávání strachů a fóbií, v získání nadhledu nad svými emocemi a v propojení se svým tělem v procesu uzdravování těla i duše.

"Změň sebe, změníš svět."

"Pokud se chci změnit, musím změnu provést. Nemůžeme chtít, aby vše zůstalo stejné, a my uprostřed toho nejednou byli jiní. To je zázrak, ne změna. " D. Špok

Tak jako většina z nás jsem prošla mnoha cestami, nasbírala mnohé zkušenosti a ovlivnila mne mnohá setkání. Životní cesty bývají klikaté, ale jak víme, vedou nás vždy správným směrem. K SOBĚ.

Každý si vybíráme jiné zkušenosti a jiné okolnosti, které nás mají posílit a posunout kupředu. Většina z nich je, bohužel, bolestivá. Ale právě ty mají tu správnou sílu a náboj, který nás vyburcuje z životní letargie a donutí nás opustit naši komfortní zónu. Ostatně právě v ní se často cítíme velice nekomfortně. Neposloucháme sami sebe a až teprve ze samého dna nás život donutí vystřelit nahoru, na naši optimální životní dráhu.

Aby ta cesta byla příjemnější a snesitelnější (ať už řešíme drobnosti každodenního života, nemoci nebo zásadní životní otázky), přicházejí nám do cesty lidé, kteří nám svým vhledem, nasloucháním a jiným úhlem pohledu mohou tuto cestu vzhůru zpříjemnit. Všichni máme právo být "nahoře". A všichni máme právo (a možnost) říci si o pomoc. Někdy stačí přítel, partner, příbuzný, ale pokud jsou tyto blízké osoby do dané situace příliš zaangažovány, je dobré se obrátit jinam.

Mnozí z nás za sebou máme návštěvu u kartářky, psychologa, terapeuta, léčitele apod. I já jsem prošla mnoha odbočkami a prozkoumala spoustu cest i slepých uliček. Optimální spojení všeho jsem však našla až v koučinku. Čeština nám, bohužel, nenabízí lepší pojmenování, ale budiž. Řekněme si tedy, kdo je kouč.

Kouč je člověk, který ve Vás věří, věří a ví, že znáte odpovědi, že si umíte pomoci sami a že znáte cestu ke světlu na konci tunelu. Jen jste teď dočasně ztratili orientaci.

Kouč je tu od toho, aby Vás provedl Vaší vlastní cestou, protože ta Vaše cesta je jedinečná a originální. Neexistují dva stejné příběhy a neexistují dvě stejná řešení. Každý je tu sám za sebe a každý je zodpovědný za své štěstí. A v tom tkví i náš hlavní životní úkol – BÝT ŠŤASTNÍ.

Každý má v sobě potenciál se ke splnění tohoto úkolu propracovat, ale pokud v životě něčeho lituji, tak toho, že jsem nežádala o pomoc častěji. Moje životní cesta tak mohla být příjemnější a lehčí. Nevyhnula bych se všem úkolům a překážkám, které mě potkali, ale věřím, že pod vedením dobrého kouče by HARMONIZACE mého života proběhla rychleji.

Je dobré říkat si o pomoc.

Je dobré pomoc přijímat.

Je dobré pomoc nabídnout.

Vzdělání a kvalifikace

Je dobré pomoc přijímat.

Nám. 9. května 15. , Boskovice

© Milena Řehořová 2019